Любомир Пелех: «Не варто забувати про громадян, які перебувають в нелюдських умовах за гратами»

На завершення 2017 року українські правозахисники та монітори дотримання прав громадян відзначають вісутність суттєвих покращень умов для засуджених до відбування покарань у виправних закладах, а в окремих випадках -  погіршення загального стану дотримання прав людини за гратами. Хоча  реформування української пенітенціарної системи було підтримано Верховною радою України ще в 2015 році, як необхідність приведення умов тримання та побуту засуджених до європейських стандартів,  реформа пенітенціарної системи перебуває на старті, в черзі на своє впровадження.

Любомир Пелех, автор проектів з моніторингу судових реформ:

 «Не варто забувати про громадян, які перебувають в нелюдських умовах за гратами. Їх понад 60 000. За версією Міжнародного інституту досліджень кримінальної політики (ІСPR) Україна займає 7 місце серед держав за кількістю ув’язнених. Зросла смертність засуджених.  Також створено серйозну проблему у зв’язку з ліквідацією спеціальних лікарських комісій. Важко хворі засуджені практично позбавлені можливості отримати медичний висновок та направити до суду клопотання про дострокове звільнення за станом здоров’я. Складається враження, що держава прирікла 60 000 свої громадян на жалюгідне, безправне існування в нелюдських умовах. Це злочин держави проти людськості!».

Правозахисні організації відзначають, що в запропонованих народними депутатами змінах до законодавства про пенітенціарну систему виникає загроза дистанціювання громадських організацій від контролю за роботою в’язниць та тюрем в Україні.

Матеріали підготував Яків Ісаєв.

Джерело: glavcom.online

Поделитесь, и будет Вам счастье!

Copyright © 2008-2018. 48 канал Одесса - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top