Роттердам плюс - Вищий антикорупційний суд поновив справу

Вищий антикорупційний суд України вирішив відновити кримінальне провадження у справі «Роттердам+», яке раніше закрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Об этом сообщает Зе Люди

Таке рішення ВАКС ухвалив на засіданні у вівторок, 27 жовтня.

Зазначимо, скаргу на рішення САП подав Нікопольський завод феросплавів, слідча суддя Оксана Олійник її задовольнила.

Водночас, за словами керівника громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна, ухвала ВАКС не підлягає апеляції, тому генпрокурор Ірина Венедіктова зобов’язана негайно відновити розслідування.

«Виклик у тому, що після відновлення залишиться лише три дні на передачу справи до суду. Щоб це відбулося, Венедіктова мусить не лише провадження відновити, але й одразу замінити в ньому процесуального керівника. Того, який це провадження незаконно закрив», — додав він.

Справа «Роттердам+»

Формулу «Роттердам+» Нацкомісія з питань енергетики та комунальних тарифів почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлювала тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію — тариф в Україні був привʼязаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову під час впровадження формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 мільярдів гривень через необґрунтоване застосування цієї формули. Згодом рівень збитків сягнув майже 19 мільярдів.

  • У листопаді 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештувала фігуранта справи «Роттердам+», колишнього главу Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка і заступника начальника управління НКРЕКП Володимира Бутовського.
  • Наприкінці серпня стало відомо про рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити справу «Роттердам+» начебто на підставі експертизи, яка не виявила збитків. НАБУ заявило, що оскаржуватиме це рішення, оскільки воно суперечить засадам верховенства права.
  • Наприкінці вересня Вищий антикорупційний суд вирішив не поновлювати розслідування у справі «Роттердам+».


Джерело статті: “https://babel.ua/news/53586-vaks-virishiv-ponoviti-provadzhennya-u-spravi-rotterdam”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

Copyright © 2008-2020. 48 канал Одесса - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top